13 C
Скопје

Tag : скапо

Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Оваа пештера во Кападокија е вистински хит- Еве зошто многумина се подготвени скапо да платат за да престојуваат тука!

Слободен печат
Дали станува збор за мир и совршена тишина кои што таа ги нуди или пак само за престиж? Спијте мирно и скриено како бебе –...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Почина поранешниот басист на AC/DC: Рокенрол младоста скапо го чинеше

Слободен печат
Поранешниот басист на групата AC/DC, Пол Метерс, починал на 14 октомври, наведуваат странските медиуми, а сега информацијата ја потврдија и неговите пријатели. Веста за смртта...
Забава Магазин Магазин слајдер

Погледнете ја најскапата мачка на светот! (ФОТО)

Слободен Печат
Леа е мачка која со право го привлекува вниманието на следбениците на Инстаграм. Таа е мачка од расата Савана, која се смета за најскапа во...
Вести Македонија Слајдер

Кафе во Охрид ќе стане луксуз

Слободен печат
Поради зголемените трошоци за работа на кафулињата, дел од охридските угостители и сопственици на кафулиња најавуваат дека и цените на нивните кафиња и пијалаци ќе...
Еспресо Мода

Нијанси кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои секоја комбинација изгледа скапо! (ФОТО)

Слободен печат
Експертите откриваат кои бои секој аутфит можат да го направат луксузен и поскап. Постојат некои тонови кои сами по себе асоцираат на моќ и луксуз,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ЈА ОДНЕЛ ДЕВОЈКАТА НА РУЧЕК НА ГРЧКИ ОСТРОВ, а кога ја видел СМЕТКАТА заплакал од мака! (ФОТО)

Слободен печат
Едно од првите непишани правила за сите туристи кои ќе се решат да се освежат во таверните или баровите е пред нарачувањето добро да го...