Tag : Силвио Берлускони

Спорт Фудбал

Берлускони го „украде“ македонскиот фудбалски талент Станковски!

Слободен печат
Суперталентираниот фудбалер на Работнички, Лука Станковски (18), од јуни кариерата ќе ја продолжи во Италија, негов следен клуб ќе биде Монца. Раководствата на двата клуба...
Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Италијанската убавица Амбра Гутиерез изгледа фантастично во необично бикини

Слободен Печат
Италијанската манекенка Амбра Гутиерез (28) беше фотографирана на плажа во Мајами, а по тој повод беше облечена во многу интересно бикини. Имено, младата убавица, која...
Спорт Фудбал

Каков пресврт, Балотели на крајот заврши во тимот на Берлускони

Слободен печат
Иако самиот се пофали дека следна станица во кариерата на поранешниот италијански репрезентативец ќе биде Бразил и Васко де Гама, на крајот се случи пресврт....
Вести Свет

Влошена здравствената состојба на Берлускони

И.И.
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони мора да се одмора во домашни услови, откако се избори со коронавирусот во септември. Според еден од неговите адвокати, Федерико...
Вести Свет

Се огласи и Берлускони: Ароганцијата на Трамп го чинеше пораз на изборите

Слободен печат
Доналд Трамп ги загуби претседателските избори во САД поради премногу агресивност и преголема ароганција, оцени поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони. – Мислам дека на овие...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Раскошната венчавка на Луиџи Берлускони под маски: Зошто Силвио не присуствуваше на венчавката на неговиот најмлад син?

Слободен Печат
Луиџи Берлускони (32), најмладиот син на Силвио Берлускони, стапна на „лудиот камен“. Тој го кажа судбоносно -Да!, на својата долгогодишна девојка Федерика Фумагали (31), а...
Спорт Фудбал

Берлускони го враќа фудбалерот од пензија кој сега е милијардер

Слободен печат
Поранешниот француски репрезентативец Матие Фламини може да му се врати на фудбалот откако минатата година се пензионира. Екс фудбалерот на Арсенал и на Милан, се...
Вести Свет

Најлошото се чини мина: Силвио Берлускони пуштен од болница

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, кој беше хоспитализиран на 3 септември поради инфекција на белите дробови предизвикана од коронавирусот, денеска е пуштен од болница. –...
Вести Свет

Берлускони: Го преживеав најопасниот животен предизвик

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони денеска ја напушти болницата откако се опорави од коронавирусот, велејќи дека го преживеал „најопасниот предизвик” во животот. – Со задоволство...
Вести Свет

Докторот Алберто Зангрило: Берлускони добро реагира на терапијата за Ковид-19

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони добро реагира на третманот за Ковид-19, изјави неговиот лекар, пренесува агенцијата ДПА. Берлускони (83) минатата недела беше примен во болница...