• Силвио Берлускони

Берлускони има големи планови, ги носи Дибала и Икарди во Монца?!

Поранешниот сопственик на Милан и премиер на Италија, Силвио Берлускони, сега е сопственик на Монца и за следната сезона има големи планови бидејќи ќе игра во Серија А. Берлускони заедно со неговиот долгогодишен соработник, Адријано Галијани направија план со кој планираат да ги ангажираат Мауро Икарди и Паоло Дибала во Монца, објави новинарот Џанлука Ди …

Берлускони има големи планови, ги носи Дибала и Икарди во Монца?! Read More »