• швајнштајгер

ВИ СИМНУВАМ КАПА: Светскиот првак Швајнштајгер ја честита историската победа на македонската репрезентација

Поранешниот германски репрезентативец и светски првак, Бастиан Швајнштајгер ја честита историската победа на македонските фудбалери над Германија во квалификациите за Светското првенство во Катар. ВИДЕО: Македонско чудо во Дуизбург, „Гранде“ Пандев и „Дијамантот“ Елмас ја урнаа Германија! Фудбалската легенда пишува дека на македонската репрезентација неправедно им бил одземен и еден пенал, но сепак успеале да …

ВИ СИМНУВАМ КАПА: Светскиот првак Швајнштајгер ја честита историската победа на македонската репрезентација Read More »