6 C
Скопје

Tag : шест години

Вести Регион Слајдер

Експремиерот на Хрватска Иво Санадер осуден на шест години затвор

Слободен печат
По една година и два месеца судење, беше донесена нова неправосилна пресуда во окружниот суд во Загреб за поранешниот премиер и претседател на ХДЗ Иво...
Вести Свет

Во Средоземното море се удавиле 1.000 мигранти, така е веќе шест години по ред

Слободен печат
Повеќе од 1.000 мигранти и бегалци во текот на оваа година се удавија во Средоземното море и ова е веќе шеста година во која е...