Tag : шешељ

Вести Регион

Шешељ повика на апсење новинари

Слободен печат
Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ за време на вчерашното гостување на ТВ Пинк повика на апсење новинари, притоа посочувајќи одредени имиња, пишува белградскиот...
Вести Регион

Тадиќ: Денешна Србија е остварување на сонот на Шешељ

Слободен печат
Поранешниот претседател на Србија и лидер на Социјалдемократската партија (СДС), Борис Тадиќ, изјави за магазинот Недељник дека седум години по смена на власта – Србија...
Вести Регион

Косовската полиција побара од старец да ја соблече маичката со Шешељ, погледнете што тој направи (ФОТО)

Слободен печат
Многу Срби се собраа денеска во Газиместан за да го одбележат празникот „Видовден“. На Косово дојдоа со со организиран превоз во голем број само за...