24 C
Скопје

Tag : сексуално злоставување деца

Жена Магазин Магазин слајдер

Најмладите мајки во светот: Нивните приказни се неверојатно трагични и шокантни

Слободен Печат
Фазата на мајчинство обично доаѓа младите девојки влегуваат во доволно зрел период за да донесат сопствени одлуки, кога телото веќе е оформено и органите се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајкл Џексон: Судот ја отфрли тужбата на Џејмс Сејфчук кој го обвини Џексон за сексуална злоупотреба

Слободен Печат
Судот во Америка ја отвфли тужбата на еден од тужителите на Мајкл Џексон, кој тврдеше дека компаниите на Џексон го злоупотребувале него и други деца....
Вести Свет

Европол: Пандемијата ја зголеми дистрибуцијата на содржини со сексуално злоставување деца

Слободен печат
Европол предупреди  дека за време на изолацијата поради пандемијата, зголемена е дистрибуцијата на содржини што прикажуваат сексуална злоупотреба на деца. „Забележано е дека во последните...