• Сара Гилберт

ФОТО: Коавторката на „АстраЗенека“, Сара Гилберт е инспирација за „Барби“ кукла

Изминатава година Сара Гилберт која е коавторка на вакцината „АстраЗенека“ беше препозната за своето дело. Таа стана дама, доби емоционална овација на Вимблдон и сега е направена барбика со нејзниот лик.   View this post on Instagram   A post shared by LATITUD 25 (@enlatitud25) Гилберт, која го предводеше развојот на вакцината на Оксфордскиот универзитет, …

ФОТО: Коавторката на „АстраЗенека“, Сара Гилберт е инспирација за „Барби“ кукла Read More »