Tag : Самсунг

Магазин Технологија

Најнов изум на технолошкиот гигант: „Невидливата“ тастатура на Самсунг

Слободен печат
Самсунг измислиле „невидлива“ тастатура која им овозможува на корисниците да ги притискаат копчињата директно на масата или било која друга рамна површина, без потреба на...
Магазин Технологија

Новата Galaxy Note10 серија на паметни телефони официјално претставена во Скопје

Слободен печат
Новата Galaxy Note10 серија е дизајнирана да ги задоволи потребите на најпребирливите бизнис корисници, но и на креативците, овозможувајќи им да го постигнат својот максимум...
Магазин Технологија

Моќен уред со напредни карактеристики: Samsung го претстави Galaxy Note10 (ВИДЕО)

Слободен печат
Јужнокорејскиот технолошки гигант Samsung го претстави својот најнов премиум паметен телефон Galaxy Note10. Извршниот директор на Samsung Ди Џеј Кох ги поздрави присутните на настанот...
Вести Економија

Самсунг забележа значителен пад на профитот

Слободен печат
Технолошката компанија „Самсунг” објави пад на оперативниот профит од 56 отсто во вториот квартал од оваа година, како последица на слабиот пазар на мемориски чипови....
Магазин Технологија

Никогаш видено решение: Samsung Galaxy S11 ќе има целосно иновативен лизгачки екран (ФОТО)

Слободен печат
Samsung на годишно ниво поднесува барања за голем број патенти, кои мораат или не мораат да се најдат во идните уреди или технологии на оваа...
Магазин Технологија

Самсунг претстави заоблен гејмерски монитор

Слободен печат
Koмпанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) го претстави својот нов 27-инчен монитор за љубителите на игри – моделот “CRG5“(C27RG5). Овој монитор е најновото дополнување на...
Магазин Технологија

ИСТОРИСКИ ПРЕНОС: Самсунг, Спин Дигитал и СЕС првпат во Европа емитуваа 8К содржина преку сателит

Слободен печат
Компанијата Самсунг Електроникс, заедно со Спин Дигитал  и компанијата СЕС како водечки оператор за сателитски пренос на сигнал, првпат во историјата на Европа емитуваа 8К...
Магазин Технологија

„Adobe Premiere Rush“ наменета за Самсунг – лансирана за корисниците на Галакси

Слободен печат
Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) во соработка со компанијата Адоб (Adobe) ја креираа апликацијата “Премиер Раш” (Premiere Rush) – прилагодена верзија на ново-лансираната...
Магазин Технологија

Смартфоните на Самсунг од 2.000 долари со сериозен проблем – Пристигнале и неколку жалби

Михаило Донев
Веќе неколку лица пријавиле сериозен проблем со користењето на Самсунг Галакси Фолд, а проблемите се однесуваат на преклопливиот екран. Компанијата призна дека примила неколку забелешки....