23.8 C
Скопје

Tag : сала

Вести Македонија

Салата „Јордан Мијалков“ во Штип е подготвена, утре почнува масовна вакцинација на регионот

Слободен печат
Масовната имунизација за граѓаните од штипскиот и струмичкиот регион почнува од утре во 8 часот во спортската сала „Јордан Мијалков” во Штип. Директорката на здравствениот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Вакцинацијата во арената „Борис Трајковски“ ќе почне деновиве, два ипол месеци нема да има спортски натпревари

Мирослава Бурнс
Во завршна фаза се подготовките во спортскиот центар Борис Трајковски во Скопје, каде што ќе бидат поставени 30 вакцинални пунктови за широка имунизација на граѓаните....
Ракомет Спорт

Еден од најстудените градови на светот сака да организира Летни Олимписки игри

Слободен печат
Сала, најладниот град во Лапонија, Финска, вчера објави дека ќе поднесе кандидатура за организација на Летните Олимписки игри кои треба да се одржат во 2032...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје со капитална инвестиција во спортскиот центар „Ново Лисиче“

Слободен печат
Изминативе неколку месеци, паралелно со борбата за обезбедување адекватни услови за тренинг и натпревари во услови на глобална пандемија, како и за формирање конкурентен тим...
Вести Регион

Хрватски Сабор: Задолжително со маска од денеска на седница

Слободен печат
Хрватскиот Парламент, по едномесечна летна пауза, од денеска повторно работи, а на вонредната седница свикана на барање на Владата е долгоочекуваниот Закон за обнова на...
Вести Скопје

Независен синдикат на градежни работници: Универзална сала може со мала инвестиција да се санира, граѓаните да застанат во одбрана на овој објект

МИА Агенција
Независниот синдикат на градежни работници и инжинери и трговци во градежништвото НС ГРИТГ смета дека Универзална сала може многу лесно и со мала инвестиција да...
Вести Македонија Слајдер

Денес на пладне ќе се одржи првата седница на новиот парламентарен состав

Слободен печат
Во Собранието на Република Северна Македонија, денеска на пладне во салата Голема купола ќе се одржи првата седница на новиот парламентарен состав согласно здравствените протоколи...
Кошарка Спорт

Кошаркарските клубови ги добија потребните протоколи за работа во сала

Слободен печат
Кошаркарската федерација на Северна Македонија ги објавува протоколите за работа на клубовите во време на пандемијата на коронавирусот, како начин за превенција и заштита од...
Ракомет Спорт

Протокол за работа на ракометните клубови, може да се тренира во сала

Слободен печат
Објавен е протоколот за тренирање и натпревари кој го доби Ракометната федерација на Македонија (РФМ) од Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство. Воведните...
Вести Македонија

Клиниката за торакална и васкуларна хирургија доби една од најсовремените операциони сали во регионот

Слободен печат
Новиот болнички оддел на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија доби една од најсовремените операциони сали во Северна Македонија и регионот која ги исполнува највисоките...