Tag : сајт

Вести Свет Слајдер

Ирански хакери урнаа сајт на американска федерална агенција: Еве какви пораки испратија

Слободен печат
Ирански хакери урнаа интернет страница на американска федерална агенција и објавија пораки со ветувања за одмазда за смртта на иранскиот генерал Касим Сулејмани, убиен во...
Еспресо Шоу биз

Хрватската старлета Ава Карабатиќ се најде на сајт за деловна придружба, а од цената за услугата ќе ви се заврти во глава! (ФОТО)

Слободен печат
Хрватската старлета Ава Карабатиќ се најде на сајт за деловна придружба, а од цената на услугата може да ви се заврти во глава. На сајтот...
Вести Економија Некатегоризирано

Хакиран сајтот на Европска централна банка, украдени електронски пошти и имиња на претплатниците

Слободен печат
Европската централна банка (ЕЦБ) затвори денеска една од своите веб страници откако беше хакирана и заразена со вирус. ЕЦБ соопшти дека доверливите податоци не се...