19.8 C
Скопје

Tag : руски

Вести Свет

Побарувачката за руски кавијар порасна за 640%

Слободен печат
Извозот на руски кавијар забележа раст на годишно ниво од 12% во 2020 година и речиси двојно се зголеми во последните пет години, покажуваат најновите...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

20 моќни животни лекции на познатиот руски психолог: Зборови кои го менуваат животот од корен!

Слободен печат
Овие зборови ќе ви го разубават денот и ќе ве натераат внимателно да размислите за постапките и начинот на кој гледате на животот.  Михаил Литвак...
Вести Свет

Романија протерува руски дипломат во знак на солидарност со Чешка

Слободен печат
Романија ќе  протера руски дипломат во знак на солидарност со Чешка, која има дипломатски судир со Москва, соопшти денеска Министерството за надворешни работи во Букурешт,...
Вести Свет

Балтичките земји се солидаризираат со Чешка и протеруваат руски дипломати

МИА Агенција
Летонскиот министер за надворешни работи Едгарс Ринкевичс денеска на твитер објави дека Летонија, во знак на солидарност со Чешка, протера руски дипломат. – Во знак...
Регион

Бугарија ја напушти руски дипломат обвинет за шпионажа

Слободен печат
Вториот од двајцата руски дипломати, кои Бугарија ги прогласи за персона нон грата под обвинение за шпионажа на 23 март, ја напушти државата, соопшти денеска...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Со што безобразно богатите руски деца го разбеснеа светот?

Слободен печат
Години наназад безобразно богатите деца во светот предивикуваат гнев на Инстаграм каде постојат профили посветени исклучиво на нивното луксузирање и расфрлање со парите од мама...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Карлеуша има нови усни и тоа „руски“! Погледнете ги првите фотографии по корекцијата…

Слободен печат
Врз основа на споделените фотографии на Инстаграм, Јелена е презадоволна од интервенцијата која ја направила… Одамна е познато дека српската поп пејачка Јелена Карлеуша инвестира...
Забава Магазин Магазин слајдер

Рускиот Попај се пофали со својот неверојатен бицепс! (ФОТО)

Слободен Печат
Русинот Кирил Терешин го доби прекарот Руски Попај заради огромниот бицепс, но тоа што го прави го загрозува неговото здравје. Имено, Кирил ги зголеми своите...
Вести Свет

Турција го потпиша договорот за втората испорака на руски С-400

МИА Агенција
Со Турција е потпишан договор за испорака на втората серија од рускиот противракетен систем С-400, а двете страни во моментов преговараат за финансиските услови, потврди...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин Магазин слајдер

Предупредување на руски биолог: Можно е одмрзнување на древните вируси, тие се сериозна закана за човештвото

Слободен печат
Рускиот биолог Кирил Шашаров смета дека вирусите од замрзнатиот „вечен лед“ можат да претставуваат сериозна закана за човештвото. Како што вели, постои хипотеза дека со...