Tag : ролс ројс

Вести Свет

„Ролс Ројс“ планира изградба на мини нуклеарни реактори во Велика Британија

Слободен печат
Компанијата „Ролс Ројс” до крајот на оваа деценија планира да изгради мини нуклеарни реактори во Велика Британија, јави Би-Би-Си. Од „Ролс Ројс” потврдуваат дека постои...
Магазин Технологија

„Ролс Ројс“ го претстави најбрзиот електричен авион на светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Компанијата „Ројлс Ројс“ на аеродромот во Глоучестершајр претстави електричен авион, за кој уверува дека е најбрз на светот. Ова летало може да постигне брзини поголеми...
Вести Свет

Кралот на една од најсиромашните земји во светот ги „честеше“ сопругите со по еден „Ролс Ројс“

Слободен печат
Кралот на Есватини (Свазиленд) одлучи за себе и за своите 15 сопруги да купи нови луксузни автомобили од марката „Ролс Ројс“, а на поширокото семејство...