Tag : Рејтинг

Вести Економија

Намален рејтингот за девизно задолжување на Јапонија

Слободен печат
Рејтинг агенцијата Фич ги ревидираше можностите за долгорочно задолжување на Јапонија во странска валута од „стабилни” на „негативни”. Причина за тоа е остриот пад на домашната економија...
Вести Свет

АНАЛИЗА Андоновиќ: Кина и САД во дипломатска војна или обид на Трамп да го подигне намалениот рејтинг?

Слободен печат
Kинеската Амбасада во Вашингтон примила смртни закани и предупредувања дека има постваена бомба за што ја обвини американската администрација. Ова го изјави портпаролот на амбасадата...
Вести Свет

Анкета: Рејтингот на Бајден се зголемува, на Трамп опаѓа

Слободен печат
Според последното испитување на расположението на јавноста на национално ниво спроведено од Универзитет Квинипек, Џо Бајден, сигурен демократски кандидат за претседател, води со 15 процентни...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

На анкетите им се „истопи“ рејтингот во јавноста

Општата недоверба на граѓаните во институциите и процесите и создадената атмосфера дека анкетите што се прават во предизборието не се веродостојни, придонесоа кампањата за овие...
Вести Свет

Популарноста на Макрон се намалува, а на Филип се зголемува

Слободен печат
Рејтингот на францускиот претседател Емануел Макрон е намален за три поени во текот на еден месец, а оној на премиерот Едуард Филип е зголемен за...
Вести Економија

Сорос: Корона вирусот се заканува на опстанокот на ЕУ

Слободен печат
Милијардерот и филантроп, Џорџ Сорос, истакнува дека пандемијата од корона вирусот се заканува по опстанокот на Европската унија па во тој контекст се заложи се...
Вести Економија Слајдер

„Фич” и „Стандард и Пурс” го потврдија кредитниот рејтинг на земјава

МИА Агенција
Кредитните агенции „Фич” и „Стандард и Пурс” во своите најнови прогнози уште еднаш го потврдија кредитниот рејтинг на Република Северна Македонија. „Фич” ја оцени земјава...
Вести Македонија Слајдер

Арсовски: Во овој момент се соочуваме со хендикепирани институции кои треба да се справуваат со кризата, кога ќе се обезбедат услови треба да се оди на избори

Слободен печат
Прашање на здравствените експерти кои треба да кажат кога е безбедно да се оди на избори, но јас претпочитам тоа да се направи во првата...
Вести Економија

Црногорската економија пред колапс: Ова се податоците кои најавуваат катастрофа

Слободен печат
Рејтинг – агенцијата „Standard and Poor’s“ прогнозира дека црногорската економија годинава ќе забележи пад од 7,8 отсто бидејќи домашната и надворешната побарувачка се ослабени поради...
Вести Свет

Популарноста на Путин на рекордно ниско ниво

Слободен печат
Поддршката на Русите кои ја одобруваат работата на претседателот Владимир Путин падна на досега најниско ниво од 59 отсто, објави агенцијата за истражување на јавното...