Tag : Рејтинг

Вести Свет

Популарноста на Макрон се намалува, а на Филип се зголемува

Слободен печат
Рејтингот на францускиот претседател Емануел Макрон е намален за три поени во текот на еден месец, а оној на премиерот Едуард Филип е зголемен за...
Вести Економија

Сорос: Корона вирусот се заканува на опстанокот на ЕУ

Слободен печат
Милијардерот и филантроп, Џорџ Сорос, истакнува дека пандемијата од корона вирусот се заканува по опстанокот на Европската унија па во тој контекст се заложи се...
Вести Економија Слајдер

„Фич” и „Стандард и Пурс” го потврдија кредитниот рејтинг на земјава

МИА Агенција
Кредитните агенции „Фич” и „Стандард и Пурс” во своите најнови прогнози уште еднаш го потврдија кредитниот рејтинг на Република Северна Македонија. „Фич” ја оцени земјава...
Вести Македонија Слајдер

Арсовски: Во овој момент се соочуваме со хендикепирани институции кои треба да се справуваат со кризата, кога ќе се обезбедат услови треба да се оди на избори

Слободен печат
Прашање на здравствените експерти кои треба да кажат кога е безбедно да се оди на избори, но јас претпочитам тоа да се направи во првата...
Вести Економија

Црногорската економија пред колапс: Ова се податоците кои најавуваат катастрофа

Слободен печат
Рејтинг – агенцијата „Standard and Poor’s“ прогнозира дека црногорската економија годинава ќе забележи пад од 7,8 отсто бидејќи домашната и надворешната побарувачка се ослабени поради...
Вести Свет

Популарноста на Путин на рекордно ниско ниво

Слободен печат
Поддршката на Русите кои ја одобруваат работата на претседателот Владимир Путин падна на досега најниско ниво од 59 отсто, објави агенцијата за истражување на јавното...
Вести Свет

Расте рејтингот на Трамп на анкетите во САД

Слободен печат
Се топи предноста на Џо Бјаден над актуелниот американски претседател Доналд Трамп во јавноста покажуваат резултатите од анкетата која ја спроведе „Ројтерс“ а се однесуваат...
Вести Економија

Ковид повторно ја разниша берзата, европските акции бележат пад

Слободен печат
Паневропскиот индекс „STOKS 600“ утрово забележа пад за 1,1 отсто, а лондонскиот „FTSE 100“ потона за 1,3 проценти по лошите податоци за продажбата во Велика...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Постапката за импичмент му го крена рејтиног на Трамп на највисоко ниво досега

Слободен печат
Популарноста на американскиот претседател достигнува рекордно ниво неколку дена пред соочувањето со импичмент. – Неколку денови пред историското гласање за отповикување од функцијата во Претставничкиот...
Вести Економија

„Фич“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава на ББ+ стабилен

Горан Наумовски
Кредитната агенција „Фич“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава на ББ+ со стабилен изглед, соопшти Министерството за финансии. Како што наведуваат од агенцијата, ова се...