• реал сосиедад

ВИДЕО: Барди и Леванте ги задржаа шансите за опстанок во „Ла Лига“

Фудбалерите на Леванте победија како домаќини против Реал Сосиедад со 2:1 во натпреварот од 35 коло во шпанската „Ла Лига“. Стрелци за Леванте беа Хорхе Мирамон во 53. минута и Гонзало Мелеро од пенал во 90 минута. Голот за Реал Сосиедад го постигна Давид Силва во 66 минута. Кај домаќините македонскиот репрезентативец Енис Барди настапи …

ВИДЕО: Барди и Леванте ги задржаа шансите за опстанок во „Ла Лига“ Read More »