9.2 C
Скопје

Tag : раул гонзалес

Ракомет Спорт

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат
Летонскиот ракометар Даинис Криштопанс кој беше еден од најзаслужните за минатогодинешниот триумф на Вардар во Лигата на шампионите, се подготвува за новата сезона и преселбата...
Ракомет Спорт

Дрим тим на Вардар, Раул доби предност пред Парондо (ФОТО)

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот го запре спортот и ги стави спортистисти во карантин, а дел од нив си најдоа интересна занимација. Данскиот ракометар Расмус Бојсен, за...