Tag : распуст

Вести Регион

Распустот во Србија продолжен до 24 февруари

Слободен печат
Министерството за образование во Србија денеска донело одлука распустот да биде продолжен до 24 февруари за да се намали ширењето на грипот. Српското министерство за...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Попова Шапка и со малку снег полна со гости

МИА Агенција
Скијачкиот центар Попова Шапка, иако моментно ги нема минималните сантиметри снег за официјален почеток на скијачката сезона, сепак е преполн со посетители. И неколкуте сантиметри...
Забава Магазин

ПИСМО КОЕ ГО НАСМЕА РЕГИОНОТ: Момче било кај баба му и дедо му, еве што им напиша на родителите

Слободен печат
Многумина би рекле дека на распуст кај баба и дедо е најубаво, но не и ова момче...
Вести Култура

Промоција на “Зимски распуст” од Хилдур Кнутсдотир, најпознатата исландска авторка за деца

Слободен печат
Хилдур Кнутсдотир, која се смета за една од најоригиналните авторки за деца во Исланд, ќе го посети Скопје по покана на својот македонски издавач Паблишер....