раскинување Archives - Слободен печат

Tag : раскинување

Жена Магазин

Што да правите по раскинувањето на долга врска или развод

Слободен печат
Разделбите се секогаш тешки, без разлика на тоа кој од кого се разделил, одеднаш голем дел од вашиот живот се менува. Секакви чувства можат да...
Еспресо Шоу биз

По раскинувањето со турскиот милијардер, Емина Јаховиќ ја обнови врската со поранешниот сопруг Мустафа Сандал? (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Емина Јаховиќ (37) по раскинувањето со турскиот милјардер Садетин Саран (55), наводно повторно ја обновила врската со поранешниот сопруг, турскиот пејач Мустафа Сандал (49)....
Еспресо Шоу биз

Повеќе не им верува на жените: Познатата манекенка Кара Делавињ раскина со својата девојка!

Слободен Печат
Познатата манекенка Кара Делавињ објави на својот профил на Твитер дека ја раскина врската со својата девојка Ешли Бенсон, после година ипол дена забавување. „Ешли...
Еспресо Шоу биз

КАЈЛИ ГО ОСТАВИ ТРЕВИС? Се сликаа разголени, а сега таа продолжува соло! (ФОТО)

Слободен печат
Светските таблоиди се посомневаа во тоа по неколку последователни објави на профилот на Кајли, со „сомнителни“ описи и коментари....
Еспресо Секс

Ова е идеалната разлика во годините за успешна љубовна врска

Слободен печат
Едно најново истражување спроведено на 3.000 испитаници покажа дека веројатноста за раскинување или развод е поголема ако е повисока старосната разлика меѓу партнерите. Во врските...
Еспресо Шоу биз

Толку од љубовта: Српската пејачка Милица Тодоровиќ му раскина на Милош по пет години врска (ФОТО)

Слободен печат
Иако многумина очекуваа на следен чекор, односно одење пред олтар, пејачката Милица Тодоровиќ ја прекина врската со долгогодишниот дечко, кореографот Милош Пауновиќ. Оваа вест одекна...
Еспресо Секс

СЕ ПРЕПОЗНАВТЕ ЛИ? Избрзани одлуки кои жените ги прават по раскинување

Слободен печат
Вистина е дека не му е лесно ниту на оној кој раскинува, а уште помалку на оставениот....
Еспресо Хороскоп

НЕТРПЕЛИВОСТ, ПОВРШНОСТ… Причини поради кои раскинуваат хороскопските знаци

Слободен печат
Според астрологијата, секој хороскопски знак има одредена причина поради која врската му доаѓа „преку глава“ и е подготвен да ја раскине....
Еспресо Секс

Дали сексот е вистинскиот начин да го преболите раскинувањето?

Слободен печат
Една третина од испитаниците на Универзитетот Мисури се обиделе со секс да го преболат партнерот, додека за една четвртина од нив тоа било чин на...