Tag : ранг листа

Ракомет Спорт

Македонија падна две места на ЕХФ ранг листата

Слободен печат
Македонскиот клупски ракомет падна за две позиции на најновата ранг листа на ЕФХ, според кој се врши распределбата на местата во европските купови. Падот нема...
Спорт Фудбал

Фудбалерите останаа на 68. место на ФИФА ранг листата

Слободен печат
Македонската фудбалска репрезентација очекувано си остана на 68. место на ФИФА ранг листа која е објавена денеска. Македонија има 1347 бода и на ранг листата...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

НА ПОРАЗИТЕЛНО ТРЕТО МЕСТО: Квалитетот на воздухот во Скопје меѓу најлошите во светот

Слободен печат
Според густината на ПМ10 честичките, Скопје е на врвот на листата на светски метрополи, а според денешната ранг листа, се гледа дека Скопје е трети...
Спорт Фудбал

Македонија напредуваше за едно место на ФИФА листата

Слободен печат
ФИФА ја објави најновата ранг листа на која најдобрата македонска фудбалска репрезентација скокна за една позиција. На последните два натпревари од квалификациите за пласман на...
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

СРАМНО ПОНИЖУВАЊЕ: АТП со карикатура што ги налути фановите на Ѓоковиќ! (ФОТО)

Слободен печат
На светскиот тениски врв повторно ќе се најде Рафаел Надал и веднаш по тој повод АТП објави карикатура која ги налути фановите на српскиот ас....
Останатo Спорт

Освоен Бирмингем, Барти е прва тенисерка на светот!

Интересен е податокот што после 43 години на врвот на светската листа ќе се најде повторно австралиска тенисерка, во овој случај Барти. Единствената нејзина сонародничка...
Ракомет Спорт

Македонија останува седма ракометна сила во Европа

Слободен печат
Македонија останува во врвот на европскиот ракомет и оваа година, го задржа седмото место на ранг листата на најуспешни земји во клупските натпреварувања. Коефициентот на...