Tag : ракометна репрезентација на словенија

Ракомет Спорт

Словенија го најде наследникот на „Вујо мајсторе“

Слободен печат
Ракометната федерација на Словенија го назначи Љубомир Врањеш за нов селектор на машката репрезентација. Тој доаѓа на местото на Веселин Вујовиќ кој од 2015 година...
Ракомет Спорт

Тешки обвинувања за Вујо мајсторе: Им земал по 300 евра на ракометарите

Слободен печат
Ракометната федерација на Словенија неочекувано одлучи да го отпушти Веселин Вујовиќ на 40-тина денови пред стартот на Европското првенство, а одлуката ја обрасзложија со тоа...
Ракомет Спорт

Вујо мајсторе си оди од Словенија, на негово место доаѓа Душебаев

Слободен печат
Веселин Вујовиќ наскоро може да ја напушти клупата на ракометната репрезентација на Словенија, пишува Екипа24. Според словенечкиот портал, постои можност Вујовиќ да добие отказ и...