23.8 C
Скопје

Tag : прослава

Ви Препорачуваме Ракомет Спорт

И коментаторите на Арена спорт дел од прославата на плоштадот во Скопје!

Слободен печат
Коментаторите на Арена спорт, Сретен Рашковиќ и Стеван Стевановиќ кои во текот на изминативе неколку дена со вистинска страст и љубов ги коментираа натпреварите на...
Вести Македонија

Хелсиншки апелира до МВР и ОЈО: Казни за говорот на омраза на прославата на плоштад

Слободен печат
По повод вчерашната прослава на ракометниот клуб „Вардар” до Хелсиншкиот комитет за човекови права пристигнаа голем број пријави за регистриран говор на омраза од страна...
Ви Препорачуваме Ракомет Спорт

Вака беше во Скопје пред две години, како ќе биде денеска? (ВИДЕО)

Слободен печат
Ракометарите на Вардар се очекува да слетаат во 18.50 на аеродром Скопје и потоа да се упатат кон плоштадот „Македонија“ каде заедно со навивачите ќе...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Претседателот Пендаровски ја прослави титулата на Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски со голема возбуда го проследи финалниот натпревар помеѓу Вардар и Веспрем, а на крајот се радуваше на титулата која...
Вести Македонија

Гори градскиот плоштад по победата на Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат
Симпатизерите на македонскиот ракометен клуб, кој по победата над Веспрем, стана европски шампион, се собраа во голем број на плоштадот во Скопје за да го...
Вести Регион

Во Кумровец илјадници луѓе го прославија Денот на младоста

Слободен печат
По 15 пат денеска во родното место на Јосип Броз Тито Кумровец во Хрватска, се одржа прославата на Денот на младоста. Оваа година имаше околу...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ЗА ЈУГОНОСТАЛГИЧАРИТЕ: Како се прославуваше Денот на младоста во бивша Југославија (ВИДЕО)

Слободен печат
За време на бивша Југославија, 25 мај се славел како Ден на младоста, а на овој ден се одбележувал и роденденот на претседателот Јосип Броз...
Вести Скопје

Шекеринска славеше 50-годишнина на „Песталоци“, Димитров оправдано отсутен (ФОТО)

Слободен печат
Вицепремиерката Радмила Шекеринска вчера прослави 50-годишнина од постоењето на основното училиште „Јохан Хајнрих Песталоци“, во скопската населба Буњаковец, општина Центар, каде што министерката за одбрана...
Спорт Фудбал

Ајакс слави титула пред 100.000 фанови (ВИДЕО)

Слободен печат
Ајакс имаше сезона од сништата, секунди го делеа од пласман во финалето на Лигата на шампионите, но затоа во Холандија не дозволи никакво изненадување. Прво...
Еспресо Шоу биз

НЕ МУ ДОАЃА ПАМЕТ: Дарко Лазиќ се враќа на старите навики

Слободен печат
По тешката сообраќајна несреќа од која едвај извлече жива глава, Дарко Лазиќ вети дека веќе нема да пие, но не си достоја на зборот. Пред...