2 C
Скопје

Tag : Приштина

Вести Регион Слајдер

Монтгомери: САД го поддржуваат дијалогот Белград-Приштина кој води кон меѓусебно признавање

Слободен печат
Новата американска администрација го поддржува дијалогот меѓу Белград и Приштина со посредство на ЕУ и се надева дека ќе води кон сеопфатен договор за нормализација,...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО I Ненад Рашиќ: Дозволете ми јас да бидам вашата цел, не треба да страдаат ничии деца

И.И.
Косовската полиција сè уште го расветлува случајот по вчерашниот масовен напад врз синот на српскиот политичар од централно Косово, Ненад Рашиќ, при што средношколецот се...
Вести Регион

Лајчак: Нормализацијата на односите меѓу Србија и Косово е апсолутно можна

Илинка Иљоска
Специјалниот претставник на ЕУ за дијалог Белград-Приштина, Мирослав Лајчак рече дека ЕУ е убедена дека „апсолутно е можно сеопфатно нормализирање на односите меѓу Косово и...
Вести Регион Слајдер

Стано: Европската унија од Белград и Приштина не бара меѓусебно признавање

Слободен печат
Портпаролот на ЕУ Петер Стано рече, во изјава за приштинска „Газета Експрес“ дека Европската унија верува дека единствено Белград и Приштина можат да постигнат потребен...
Вести Регион Слајдер

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Граѓаните на Приштина во шок: Сред бел ден извади пиштол и рани човек

Илинка Иљоска
Денес напладне, во населбата „Дарданија“ во Приштина, лицето идентификувано како Н. Ќафлеши беше рането со огнено оружје. На виралната ексклузивна снимка што ја објавија косвските...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Двајца полицајци повредени во судир со партиски активисти во Косово

И.И.
Двајца полицајци се здобиле со полесни телесни повреди за време на судирот со активистите на Социјалдемократската партија (ПСД), што се случи денеска околу 12:15 часот...
Вести Регион Слајдер

По убиството што го шокираше Балканот, таткото е под седативи: Блиските роднини откриваат каков пекол се случувал заради убиениот Алберт

Илинка Иљоска
Рамиз Красниќи, адвокатот на Скендер Красниќи, кој минатата недела го уби својот син Алберт (34) во Приштина, соопшти нови информации во врска со неговиот клиент....
Вести Регион Слајдер

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО I Алберт Красниќи им ги скрши срцата на овие три мајки: Адвокатот на таткото тврди дека убиството на Алберт било случајно

Илинка Иљоска
Адвокатот на Скендер Красниќи, Рамиз Красниќи рече дека комуницирал со осомничениот и дека изјавил дека случајно го убил неговиот син Алберт Красниќи. Адвокатот тврди дека...
Вести Регион

Врховниот суд на Косово ја потврди забраната за Курти за учество на изборите на 14 февруари

Слободен печат
Врховниот суд на Косово денеска делумно ја отфрли жалбата на Движењето самоопределување (ВВ) на претходните одлуки на Централната изборна комисија (ЦИК) и на Изборниот панел...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО I По убиството кое косовската јавност ја остави во шок стотици луѓе, естрадни уметници и политичари се збогуваа со Алберт Красниќи: На погребот неговата мајка се онесвести

Илинка Иљоска
Во присуство на стотици обожаватели на гробиштата во приштинската населба Драгодан се одржа погребот на поранешниот член на Бабастарс и бизнисменот од Косово, Алберт Красниќи....