• принц ендру

Нов удар: Принцот Ендру остана и без титулата почесен граѓанин на Јорк

Северниот англиски град Јорк во средата му ја одзеде титулата почесен граѓанин на британскиот принц Ендру, војводата од Јорк. Локалните советници гласале за укинување на титулата доделена во 1987 година на принцот Ендру, вториот син на кралицата Елизабета Втора. Ендру, кој веќе не ја ужива милоста на британското кралско семејство и британската јавност, во февруари …

Нов удар: Принцот Ендру остана и без титулата почесен граѓанин на Јорк Read More »