Tag : приморска

Кошарка Спорт

Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Слободен печат
И дефинитивно е донесена одлука дека АБА лигата ќе стартува на 2 октомври како што и беше планирано. Одлуката е донесена на денешното Собрание на...
Кошарка Спорт

Пресврт во АБА: МЗТ Скопје ќе остане со празни раце, Приморска најде спонзор

Слободен печат
Како што пишува првиот човек на овој сајт, Емилијано Каркија, челниците на Приморска во последен момент успеале да најдат спонзор и планираат да играат во...
Кошарка Спорт

Приморска останува без играчи, МЗТ се враќа во АБА лигата!

Слободен печат
Нема да игра, ќе игра, на крајот најверојатно и дефинитивно нема да игра Приморска во новата сезона од АБА кошаркарската лига. Како што е и...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје сепак ќе игра во АБА, Приморска и дефинитивно пред банкрот

Слободен печат
МТЗ Скопје Аеродром ја има „улогата“ на прва резерва и најверојатно ќе ја валоризира бидејќи словенечкиот тим Приморска се наоѓа пред финансиски колапс. Приморска денеска...
Кошарка Спорт

Работнички во АБА2 лигата, МЗТ чека на Приморска

Слободен печат
Регионалното кошаркарско натпреварување официјално објави кои екипи ќе играат во следната натпреварувачка сезона 2020/21. Врз основа на резултатите во националните првенства, во сезоната 2020/21 во...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје ќе почека за влез во АБА, Приморска не се откажува иако има милионски долгови

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје се чини дека до последен момент ќе биде во неизвесност дали во наредната сезона ќе игра во АБА лигата. Македонскиот шампион...
Вести Регион

Поради коронавирусот затворен словенечкиот Универзитет во Приморска

МИА Агенција
Поради брзото ширење на коронавирусот во Словенија, управата на Универзитетот во Приморска реши привремено да ги затвори вратите и да го прекине образовниот процес. Како...