18 C
Скопје

Tag : примиле

Вести Регион Слајдер

Влезот во Словенија зависи од тоа која вакцина сте ја примиле

Горан Наумовски
Словенија објави детални правила за влез во земјата за оние кои сакаат да ја преминат границата врз основа на примената вакцина. Во оваа земја може...
Регион

Брнабиќ: Досега над милион граѓани ги примиле двете дози на вакцина во Србија

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека сесијата на Кризниот штаб за борба против коронавирусот е планирана за во 16 часот денеска и дека ќе види...