Tag : пријателски

Спорт Фудбал

Несторовски дебитираше за Удинезе, помогна за гол против Дортмунд (ВИДЕО)

Слободен печат
Несторовски кој ќе го носи бројот 30 на дресот настапи од 72 минута како замена за Пусето и дефинитивно не разочара и покажа зошто би...
Спорт Фудбал

Работнички ремизираше со Алтин Асир

Слободен печат
Погодокот за Работнички на овој меч го постигна Себастијан Херера од слободен удар во 45 минута од контролниот меч. Тренерот Александар Влахо го почна дуелот...
Спорт Фудбал

Елмас нема да игра против европскиот шампион

Слободен печат
Елмас веќе тренира со своите нови тимски колеги на Наполи, денеска италијанските вицешампиони го имаат последниот ден во тренинг базата на Димаро. Тренерот на „наполитанците“...
Спорт Фудбал

РЕАЛ ПОНИЖЕН: 10 голови и два црвени картони во „пријателски“ меч (ВИДЕО)

Слободен печат
Интересен е и податокот што после првото полувреме Атлетико водеше против Реал со високи 5:0 на стадионот „Ист-Ратерфорд“ во Њу Џерси. Двете екипи се наоѓаат...
Спорт Фудбал

Челзи му го расипа дебито на Гризман (ВИДЕО)

Слободен печат
Гризман кој дојде од редовите на Атлетико Мадрид неуспешно дебитираше во дресот на Барса во чии редови пак не настапи првата ѕвезда Лионел Меси. Лондонскиот...
Спорт Фудбал

Работнички го „положи“ израелскиот тест

Слободен печат
Стрелец на победничкиот погодок за Работнички беше Марио Станковски после асистенцијата на Бразилецот Јаго во 60. минута од средбата. До крајот на мечот, „романтичарите“ имаа...
Ракомет Спорт

Фантастично деби, Кузмановски му донесе триумф на Магдебург (ВИДЕО)

Слободен печат
Кузмановски досега настапуваше за Еурофарм Работник, Металург и Пелистер, а дефинитивно Магдебург ќе биде голем и важен чекор за неговиот развој како професионален ракометар. Бекот...
Спорт Фудбал

Нов доказ дека Елмас си оди од Фенербахче (ФОТО)

Слободен печат
Елиф Елмас со своите добри игри во Фенербахче се промовираше уште еднаш како еден од нашите најталентирани фудбалери. Тоа го забележа и италијанскиот вицешампион предводен...
Спорт Фудбал

Лидс без Алиоски немоќен против Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат
Играчите на Оле Гунар Солскјер одиграа еден одличен меч, поведоа уште во седмата минута после една убав акција и асистенција на новото засилување Ван-Бисака, а...
Спорт Фудбал

Јунајтед ја најави турнејата, во составот и Погба (ФОТО)

Слободен печат
Во составот на Јунајтед се наоѓа и францускиот репрезентативец Пол Погба за кој во изминатиот период доста се говореше за негово заминување. Како што најавува...