Несторовски со првите голови за Удинезе (ФОТО+ВИДЕО)

Денеска калчолигашот триумфираше со убедливи 7:0 над нисколигашот Кјарлинс Музане. За првпат стартер кај хрватскиот тренер Тудор беше и Несторовски кој на најдобар начин ја искористи минутажата.

Веднаш го реализираше првиот погодок за тимот од „Фриули“ уште во деветтата минута (1:0), му асистираше Лукаш Теодорчик.

Токму Полјакот се запиша и во листата на стрелците во 32 минута за зголемување на предноста.

За 3:0 се погрижи Чехот Барак на стартот од вториот дел, а Несторовски во 53 минута стрелаше за 4:0.

Нашиот репрезентативец беше заменет во второто полувреме при резултат 5:0. Во петокот Несторовски настапи и во триумфот над турската екипа Бешикташ, во чиј дуел Италијанците беа подобри со 2:0.

Прочитајте и...  На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Прочитај повеќе

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

четири × пет =

Прочитај повеќе

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат

Вечерва половина жители на Бергамо ќе бидат на „Сан Сиро“

Слободен печат

Сориано до УЕФА: Не се точни обвиненијата за Сити!

Слободен печат

Исплатени премиите за пласман во квалификациите на ЕП 2021

Слободен печат

КОМИЧНО: Можеби затоа Арсенал и Јуве се откажаа од потписот на Курзава! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед го продава Погба за „само“ 50 милион фунти?

Слободен печат