4.2 C
Скопје

Tag : приговор

Останатo Спорт

ПРОПУСТ: Пливачот Суботиќ е државен шампион, а изоставен од доделувањето стипендија!

Слободен печат
Александра Суботиќ, родителот на ученикот од ОУ „Коле Неделковски“, Емил Суботиќ, поднесе приговор за доделувањето на стипендиите за талентирани спортисти од општинските основни училишта на...
Вести Македонија Слајдер

ДКСК се изјасни за ненадалежна по пријавата од Чулев, отфрли и приговор од ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата

Слободен печат
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната јавна седница ги отфрли наводите од приговорот и го затвори предметот доставен од ВМРО – ДПМНЕ...
Вести Македонија Слајдер

Антикорупциска прифати еден приговор од ВМРО-ДПМНЕ и коалиција за утврдување одговорност на Филипче

Слободен печат
Државната комисија за спречување на корупција на денешната 32 седница разгледа три приговори, сите поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „Обнова за Македонија”, по што одлучи...
Вести Македонија Слајдер

Атанасов: Поднесов приговор до Универзитетската изборна комисија, доколку го усвојат ќе поднесам кривична пријава до нив (ВИДЕО)

Слободен печат
Универзитетската изборна комисија на УКИМ ја објави официјалната листа на која се наоѓаат шест кандидати за ректор. Покрај актуелниот ректор, Никола Јанкуловски од Медицинскиот факултет,...
Вести Македонија

ДИК го отфрли приговорот на ВМРО-ДПМНЕ за избирачко место во Ново Село

МИА Агенција
Државната изборна комисија денеска го отфрли приговорот на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето на избирачко место 1789 во Ново Село за избор на градоначалник, откако по службена...