-6 C
Скопје

Tag : приближно

Живот Магазин Магазин слајдер Ретро

Најпознатите светски романи напишани за приближно еден месец

Слободен печат
Ви изгледа прекратко да напишете роман за само триесет дена. Но, тоа не е невозможно… Овие десет писатели ги напишаа нивните најпознати дела за околу...
Забава Магазин

Рајскиот остров Фиџи (ФОТО)

Фиџи е островска држава составена од повеќе од 300 егзотични острови, чија недопрена природа ќе ве маѓепса на прв поглед… Лоцирана во Јужниот Пацифик, поголем...