3 C
Скопје

Tag : предности

Магазин Магазин слајдер Семејство

Притиснете ја оваа точка на лицето: Носи бројни здравствени подобрувања и предности

Слободен печат
Притискањето на оваа точка носи смирување, олеснување и позитивно влијае на здравјето. Од близу 1000 акупресурни точки на телото, се издвојува точката „Yintang“ или како...
Жена Магазин Магазин слајдер

Како мажите го доживуваат женското тело

Слободен печат
Убавиците како Кира Најтли или Џесика Алба ќе предизвикаат воздишки кај мажите, но во вистинскиот живот тие не се толку поврзани со идеалот на женската...
Забава Магазин

Сите предности на ананасот, добредојден е во секоја диета и за одржување на витката линија

Слободен печат
Достапен ни е насекаде, во топлите денови нè асцоира на плажа и освежителни коктели, а во текот на студените денови, особено во сезоните на грип...
Здравје Магазин

Карбокситерапија – современ метод на подмладување, што е и кој може да ја примени?

Слободен печат
Карбокситерапијата е медицинска процедура при која во кожата или во поткожното ткиво се вбризгува медицински гас-јаглерод диоксид. И покрај тоа што е многу древна техника,...
Здравје Магазин

Неверојатните здравствени предности на тиквичките

Слободен печат
Тие се нискокалорични, а содржат високо ниво на есенцијални нутритивни вредности. Од нив може да јадеме во текот на целата година. Доколку сакате да ја...
Вести Свет Слајдер

САД против ИРАН: Предностите и слабостите на двете воени сили

Слободен печат
Убиството на генералот Касем Сулејмани, вториот најмоќен човек во Иран, по наредба на американскиот претседател Доналд Трамп доведе до ескалација на веќе затегнатите односи меѓу...