Tag : правда

Вести Македонија

Маричиќ – Рејндерс: Сите реформи ќе бидат реализирани во блиска координација со ЕУ

Слободен печат
Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска преку видео-конференциска врска ја оствари првата официјална средба со еврокомесарот за правда Дидие Рејндерс, на која дискутирале за евроинтеграциите...
Вести Македонија

Маричиќ: Отворена е веб-страницата за бесплатна правна помош, им покажуваме на граѓаните дека се грижиме за нив

Слободен печат
Во организација на Советот на Европа и Делегацијата на Европската Унија во Република Северна Македонија денеска се одржа официјална онлајн-промоција на веб-страницата www.pravnapomos.mk, преку која...
Вести Македонија

ВИДЕО: Маричиќ: Ова ново време на светска пандемија донесе нови предизвици и за правосудството

Слободен печат
Министерот за правда Бојан Маричиќ, во видео обраќање по повод Европскиот ден на правдата, вели дека е многу важно за граѓаните да бидат добро информирани...
Вести Свет

Унгарската министерка за правда е позитивна на коронавирус

Слободен печат
Унгарската министерка за правда Јудит Варга соопшти дека е позитивна на тест за коронавирусот, дека чувствува благи респираторни симптоми и оди во карантин. – Од...
Вести Македонија Слајдер

За министерот Маричиќ онлајн судењата се покажале доста ефикасни

Слободен печат
Министерот за правда Бојан Маричиќ учествуваше на онлајн конференција насловена како „Глобален дијалог на министрите за правда за обезбедување правда за сите во време на...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Три хороскопски знаци кои се најголеми борци за правда! Дали и вие сте меѓу нив?

Слободен Печат
Почитувањето им е вродено на овие знаци од зодијакот, а истражувањето спроведено на еден американски универзитет, потврди дека најголем број од личностите родени во овие...
Вести Свет

Протест во Истанбул: Новинари и активисти бараат правда за Џамал Кашоги

Слободен печат
Новинари и активисти за човекови права денеска повикаа на правда за саудискиот новинар Џамал Кашоги. Повикот е упатен на втората годишнина од бруталното убиство на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бавна правда за Арчи Вилијамс, учесник во американскиот „Суперталент“ – Во затвор поминал 36 години за дела што не ги извршил (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Неговата животна приказна трогна многумина. Во знак на поддршка и почит, јавно, преку видеопорака, лично му се обрати и Меган Маркл, која потенцираше колку е...
Вести Македонија Слајдер

Маричиќ: Повеќе ќе нема пресуди во четири очи, ниту на телефон

Слободен печат
Во коалицискиот договор јасно дефиниравме дека законот ќе важи подеднакво за сите и дека правдата и владеењето на правото е приоритет заедно со економијата и...
Вести Македонија Слајдер

Груби се заложил пред евроамбасадорот Гир: Успешен попис, владеење на правото и неселективна правда

Слободен печат
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска оствари средба со новиот амбасадор и шеф на делегацијата на Европската...