-1 C
Скопје

Tag : Пратки

Вести Свет Слајдер

Луѓето во САД и Велика Британија добиваат мистериозни пратки од Кина на домашна адреса (ВИДЕО)

Слободен печат
Граѓаните на Велика Британија и САД веќе некое време примаат по пошта чудни пакети со семиња од Кина што не ги нарачале, пишуваат светските медиуми....
Вести Македонија

Повторно прием на поштенски пратки за САД и одреден број држави од Европа

Слободен печат
Повторно е воспоставен прием на поштенски пратки за САД и одреден број држави од Европа, информира АД „Пошта на Северна Македонија” – Скопје. Оттаму истакнуваат...
Некатегоризирано

Аврамовска Ѓоревска: За 15-20% зголемен е интересот за работа во поштенскиот сектор

Миа Агенција
Интересот за работа во поштенскиот сектор е зголемен за 15 – 20 проценти од вообичаеното во овој период на годината, за што говори и фактот...
Вести Економија

Оневозможен поштенскиот сообраќај по копно

Слободен печат
Поради затворањето на границите размената на пошта со Албанија, Грција, Косово, Романија, Бугарија, Србија и Турција по копнен пат е оневозможена, а меѓународната пошта по...
Вести Македонија

Затворени сточните пазари, пратки со животни само со сертификат, контрола на он-лајн трговијата со храна

Слободен печат
На целата територија на земјава забранета е работата на добиточните пазари и собирните центри, пратките со животни ќе се вршат само со валиден сертификат, а...
Вести Економија

Корона вирусот целосно ги блокира испораките од странство

Слободен печат
Кризата со пандемијата од КОВИД – 19 навлезе во секоја пора од секојдневното живеење. Покрај огромното штетно влијание врз домашната економија таа го блокира и...
Вести Економија Слајдер

Поштенските пратки од кај нас кон Кина се стопирани, но не и од таму кон Македонија

Слободен печат
Испраќање на поштенски пратки од нашата земја кон примачи на подрачје на Кина, нема да се врши во наредниот период поради привременета забрана за летови...
Вести Свет Слајдер

СЗО: Не може да се заразите од коронавирус преку пратки од Кина

Слободен печат
Примачите на пратки и писма од Кина не се изложени на ризик од зараза од коронавирус, соопшти Светската здравствена организација на Твитер. „Луѓето кои примаат...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Надлежните смируваат: Пратките од „Алиекспрес“ се безбедни

Слободен печат
Кина во моментов е во центарот на вниманието, поради тоа што земјата се бори со смртоносниот коронавирус, кој веќе почнува да се шири низ целиот...
Вести Македонија Слајдер

Новогодишните празници се честитаат со мали пратки

МИА
Малите пратки ги заменуваат новогодишните честитки за празниците. Сè помал е бројот во поштата на испратени вакви честитки, но затоа тренд е за новогодишните празници...