пранкери Archives - Слободен печат

Tag : пранкери

Вести Ви Препорачуваме Планета

РУСКИТЕ ПРАНКЕРИ ПОВТОРНО ВО АКЦИЈА: Го убедиле гувернерот на Алјаска дека Русија ќе го присвои тој полуостров (ВИДЕО)

Слободен печат
Руските пранкери Вован и Лексус успеале да го убедат гувернерот на Алјаска, Мајк Данлив, дека Русија сака да го присвои овој полуостров. Пранкерите, односно Владимир...
Вести Ви Препорачуваме Планета

Руските комичари кои го вознемирија Балканот обвинети дека се од тајната служба

Слободен печат
Двајцата руски пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател Петро Порошенко, и кои ги повикуваат и лажат политичарите и светските познати личности, се обвинуваат за...
Вести Македонија

Се огласи Харадинај: Разговарав со руските комичари, со Заев во последните десет дена не сме се слушнале

Слободен печат
Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече тој, во нивниот разговор...
Вести Регион

Тачи: Измамниците се обидоа и кај мене да се пробијат, но бевме максимално претпазливи

Слободен печат
Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска информираше дека руските комичари се обиделе пред седум месеци да разговараат по телефон и со него. – Измамниците се обиделе...
Вести Македонија

Заев: Овие пранкови или фејк перформанси претставуваат приватни работи, не се акт од Руската Федерација

МИА агенција
Премиерот Зоран Заев разговарал со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин, а денеска по отворањето на 31. бензинска станица на Лукоил во државата ќе има и состанок...