6 C
Скопје

Tag : позитивни

Вести Регион Слајдер

Мигранти избегаа од кампот во близина на Велика Кладуша, каде има најмногу позитивни на ковид-19

Слободен печат
55 мигранти избегаа од карантинот на кампот „Мирал“ во Велика Кладуша и ја прескокнаа оградата, а никој не се ни обиде да ги запре, изјави...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопски знаци на кои месец април ќе им донесе многу среќа и позитивни промени!

Слободен печат
На одредени хороскопски знаци во месец април ќе им се случат доста позитивни промени кои ќе им го променат досегашниот тек на животот. Станува збор...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кармен Електра јавно ги коментираше фотографиите на Јелена Карлеуша: Фановите во шок „Дали е возможно?“

Слободен печат
Поп дивата Јелена Карлеуша одамна докажа дека привлекува големо внимание со својата појава, не само на Балканот, туку во целиот свет… Тоа го докажа и...
Спорт Фудбал

Милан во проблеми: Чалханоглу и Ернандес позитивни на ковид-19!

Слободен печат
Откако претходно Раде Круниќ и Анте Ребиќ беа позитивни на коронавирус во редовите на „росонерите“, сега на тој список се наоѓаат уште две имиња. Хакан...
Вести Свет

Веќе нема континент каде што вирусот повеќе не е присутен, на Антарктикот се потврдени 36 случаи на ковид- 19

И.И.
На Антарктикот се потврдени 36 случаи на КОВИД 19, така што нема континент каде што вирусот повеќе не е присутен, објавија денес австралиските медиуми. Австралискиот...
Вести Регион

Косово го продолжува зимскиот распуст, од септември до сега над 4.000 наставници, ученици и училиштен персонал биле позитивни на ковид-19

И.И.
Министерството за образование, наука, технологија (МЕСТ) соопшти дека втората половина на учебната година, која започнува на 18 јануари се очекува да се одвива според 3...
Ракомет Спорт

Новозаразени на ковид-19 во РК Вардар, одложен уште еден меч во ЛШ!

Слободен печат
Ракометниот клуб Вардар 1961 објави дека е одложен натпреварот од ЕХФ Лигата на шампионите против екипата на ПСЖ. Овој меч помеѓу македонскиот и францускиот претставник...
Кошарка Спорт

Во Талин останаа четворица македонски кошаркари позитивни на ковид-19!

Слободен печат
Македонската кошаркарска експедиција утре, рано наутро, се враќа назад во Скопје, согласно со претходно утврдениот „ред на патување“, но со мала измена. И покрај сите...
Спорт Фудбал

Ослабени во Тбилиси: Велкоски и Ристевски позитивни на ковид-19, Барди повреден!

Слободен печат
Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски се соочува со проблеми пред мечот на годината, најважниот за пласман на Европското првенство. На последното тестирање, позитивни...
Вести Свет

Во Словачка за еден ден тестирани повеќе од 1,2 милиони луѓе

И.И.
На првиот ден од вториот круг на масовно тестирање за коронавирусот, вчера во Словачка биле тестирани 1.297.571 граѓани, од кои 0,63 проценти биле позитивни. Како...