Tag : потера

Забава Магазин

Виц на денот: Потера

Слободен печат
Полиција, по подолга потера, успева да застане еден возач. Полицаецот излегува од возилото и му се обраќа на возачот: – Оддамна не сум се забавувал...
Вести Свет

КОИ СЕ ЖЕНИТЕ ОД БАЛКАНОТ КОИ ГИ БАРА ЦЕЛА ЕВРОПА: Зорка претепала должник, Оливера убила златар, а Меланија е во бегство 10 години

Слободен печат
Измами, убиства, грабежи се само некои од кривичните дела поради кои неколку жени од Балканот се најдоа на листата на најбараните бегалци на стариот континент...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ФИЛМСКА ПОТЕРА ПО СРБИН НА АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА: По 20 минути успеале да го фатат (ВИДЕО)

Слободен печат
Вистинска драма се одвивала синоќа во Хрватска, недалеку од одморалиштето Јањче на автопатот А1, кога полицијата не можела да запре Србин со сомнително возило, пренесува...
Вести Регион

ГОЛЕМА ПОТЕРА ВО ЗАГРЕБ: Наточил бензин на пумпа, па побегнал! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Загреб се одвивала вистинска драма, откако возач на опел астра со регистрација на БиХ наточил гориво на бензиска пумпа близу Карловац, но не платил...
Останатo Спорт

Филмска потера по српски новинар во Белград (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот спортски новинар-коментатор Милојко Пантиќ (72) е приведен од страна на полицијата во Белград и според информациите на српски „Курир“, тој имал 1.73 промили алкохол...