1 C
Скопје

Tag : попај

Магазин Магазин слајдер Храна

Одморете од месото: Направете ја оваа превкусна Попај салата!

Слободен печат
Одморете го вашето тело од масните и празнични трпези, исклучете го месото на неколку дена од менито и полека прејдете на полесните оброци… За ручек...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Откриена мистеријата зошто Попај јаде спанаќ и зошто токму тој му ја дава силата!

Слободен Печат
Попај за прв пат се појавил во стрип во 1929 година, а бил креиран од страна на Елзи Сегар. Морнарот Попај е непоправлив праведник, безгранично...
Останатo Спорт

Освен „Попај“, Русија има и „Хулк“: Неуспешен обид за светски рекорд! (ВИДЕО)

Слободен печат
Од една страна Кирил Терешин го доби прекарот руски „Попај“, од друга Иван Макаров кој се претставува како најсилен Русин се одлучи за прекарот „Хулк“....
Останатo Спорт

Рускиот „Попај“ дебитираше во рингот! (ВИДЕО)

Слободен печат
23-годишниот Русин Кирил Терешин, познат по прекарот „Руски Попај“, дебитираше во ММА.. Терешин е познат поради своите огромни бицепси, на своја одговорност во мускулите вбризгува...
Магазин Филм и ТВ

Филмски ликови кои навистина постоеле

Слободен печат
Филмските ликови можат да бидат плод на фантазија, да бидат поврзани со вистински случувања, а некогаш се мешавина од едното и од другото. Многу од...