15.8 C
Скопје

Tag : подобри

Вести Свет

Папата Франциск: Од пандемијата треба да излеземе подобри

МИА Агенција
Папата Франциско побара од лидерите на Јужна Америка и од Пиринејскиот Полуостров да обезбедат фер дистрибуција на вакцините против Ковид-19. – Ги поздравувам иницијативите за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Единствениот брат во кланот Кардашијан-Џенер: Не излегол 800 дена од дома, немаат надеж дека состојбата ќе му се подобри (ФОТО)

Слободен печат
Роб Кардашијан е единствениот брат во кланот Кардашијан-Џенер. Има 33 години и како што веќе знаеме е брат на Клои, Ким, Кортни, Кендал и Кајли....
Еспресо Жена Магазин Мода

Модни додатоци кои вашите летни комбинации ќе ги направат уште подобри (ФОТО)

Слободен печат
Ви претставуваме неколку модни додатоци или аксесоари кои ќе ја освежат вашата комбинација, и ќе ја направат поефектна. Без оглед дали станува збор за накит,...
Вести Економија

Со грант преку проектот МСИП подобри услови за учење за 1.400 деца во Чаир

Слободен печат
Со грант средства преку Проектот за подобрување на општинските услуги – МСИП извршена е реконструкција на кровот на основното училиште „Рајко Жинзифов” во општина Чаир,...
Вести Економија

Анѓушев: Никогаш досега во овие 27 години сме немале подобри бројки во економијата

Слободен печат
Економијата во последната години, особено во последните шест месеци ја донесовме до една реална сфера. Бројките покажуваат раст на инвестициите, раст на БДП, раст на...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Дали и вие вака ја сушите вашата коса? Ви нудиме одличен трик!

Слободен печат
Постојат големи шанси дека вашата рутина за сушење на косата е следнава: Исушете ја што побрзо и излезете, но ние ви нудиме одличен трик. Но,...
Еспресо Секс

Крвната група одредува кои мажи се НАЈДОБРИ ВО КРЕВЕТ: ТИЕ се далеку ПОДОБРИ од другите

Слободен печат
Истражувањата спроведени на Универзитетот МЕТА во Анкара покажуваат дека потенцијата зависи од крвната група. Оние кои имаат поголеми шанси да се „посрамотат“ се момчињата или...
Еспресо Семејство

Мали лекции за подобри родители

Секој родител го посакува само најдоброто за своите деца. Сепак, во трката наречена „живот“, забораваме да им се посветиме доволно и да им го понудиме...