Tag : поц

Вести Скопје

Постигнат договор помеѓу ЈП ПОЦ, Општина Центар, Скопски пазар и пазарџиите од Зелен пазар

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и директорот на ЈП Паркинзи на Општина Центар, Васко Кичевски, остварија средба со директорот на Скопски пазар АД Скопје,...
Вести Скопје Слајдер

ЈП ПОЦ: Пазарџиите протестираат дека им се скратени секојдневните злоупотреби на паркиралиштето „Аутомакедонија“

Слободен печат
Во изминатите неколку дена пазарџиите од „Зелен Пазар” протестираат, бидејќи им беа скратени сите злоупотреби кои ги извршуваа секојдневно на паркиралиштето „Аутомакедонија”, велат од ЈП...
Вести Скопје

ПОЦ апелира до пазарџиите да ги прифатат новите мерки за паркирањето

Слободен печат
Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар” во денешното соопштение изрази жалење за незадоволството кое денеска преку штрајк го манифестираа пазарџиите, сопственици на тезги на „Зелен...
Вести Скопје Утрински Брифинг

Кичевски: ПОЦ во чекор со светките стандарди

Слободен печат
– Одржувањето на јавната чистота преку селективното одложување отпад, собирањето и неговото рециклирање е од големо значење за обезбедување на здрава и чиста животна средина...
Вести Скопје Слајдер

ПОЦ со поскап паркинг ќе го решава загадувањето

Под слоганот „Центар не е паркинг!“, општина Центар и ЈП паркинзи на општина центар (ПОЦ) од денеска почнуваат кампања која очекуваат да го намали паркирањето...
Вести Скопје Слајдер

Бесплатни паркинзите во Центар за Бадник и Божиќ

Слободен печат
За време на божиќните празници на шести јануари, в понеделник, и на седми јануари, во вторник, сите паркиралишта со кои стопанисува ЈП „Паркинзи на општината...
Вести Скопје

ПОЦ од 8 јануари ги поскапува паркинзите

Слободен печат
Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар” донесе Одлука за усвојување на новиот Ценовник на услуги и надоместоци на јавните паркиралишта со кои...
Вести Скопје

Во центарот на Скопје недостигаат најмалку 4.000 паркинг места

Слободен печат
Во центарот на Скопје има значително поголема побарувачка на места за паркирање во споредба со капацитетот на постојните паркиралишта. ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ (ПОЦ),...
Вести Скопје

Од денеска повторно се наплаќа паркирањето во катната гаража „Судска палата”

Слободен печат
Катната гаража „Судска палата” која повеќе од еден месец не беше во функција поради дефект со електричното напојување, од денеска повторно започнува со работа, соопшти...
Вести Скопје

Од среда повторно ќе се наплатува за паркирање во катната гаража „Судска палата“

Катната гаража „Судска палата“ која повеќе од еден месец е бесплатна, од среда ќе почне повторно да наплатува за паркирање, информираше денеска директорот на Паркинзи...