10 C
Скопје

Tag : починати

Вести Македонија Слајдер

Нови 1092 случаи на ковид-19, 32 починати и 2002 оздравени лица

Слободен печат
Нови 1092 случаи на ковид-19 се регистрирани во изминатите 24 часа од направени 5569 направени тестирања. Истовремено регистрирани се и 32 починати, но и 2002...
Вести Свет Слајдер

Досега 2,9 милиони луѓе во светот починаа од коронавирус

Слободен печат
Ширум светот 2.903.907 луѓе починаа од пандемија на коронавирусот, а повеќе од 133.908.150 беа заразени, јави агенцијата Франс прес, според билансот до денес напладне. Во...
Вести Македонија Слајдер

Починаа 35 пациенти од ковид – најмладиот е на 28 години од Охрид, 734 нови случаи

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.246 тестирања, а регистрирани се 734 нови случаи...
Свет

Во Сао Паоло ексхумираат од стари гробови, за да се направи место за нови починати од Ковид-19

Слободен печат
Најголемиот град во Бразил, Сао Паоло, од вчера ги зајакнува напорите за ослободување на старите гробници со цел да се направи простор за зголемениот број...
Хроника

Лажирале болест на дете, краделе слики од починати деца и земале пари

Горан Наумовски
Верица Јанковиќ која е уапсена во Белград заедно со нејзиниот сопруг Даглас, со години интензивно „работеле“ на кампања за собирање пари за наводното нивно болно...
Вести Свет

Лула да Силва: 300 илјади мртви од коронавирус е најголемиот геноцид во историјата на Бразил

Слободен печат
Повеќе од 300.000 смртни случаи од коронавирус во Бразил претставуваат „најголем геноцид” во историјата на оваа земја во Јужна Америка. Ова го изјави поранешниот бразилски...
Вести Свет Слајдер

Бугарија и Полска со рекорди на новозаразени, а Украина со рекорд на умрени од коронавирус

Слободен печат
Бугарија вчера го потврди својот највисок дневен рекорд во бројот на новозаразени од коронавирус – 4.851, Украина се соочува со дневен рекорд на смртни случаи,...
Вести Македонија Слајдер

24 лица ја изгубија битката со ковид-19: Најмладиот од нив имал 35 години

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.057 тестирања, а регистрирани се 1.299 нови случаи...
Вести Македонија

Денеска се регистрирани 947 нови случаи на коронавирус

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.450 тестирања, а регистрирани се 947 нови случаи...
Вести Македонија

Денеска се регистрирани 316 нови случаи на ковид 19

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.562 тестирања, а регистрирани се 316 нови случаи...