Tag : починати

Вести Свет Слајдер

СЗО: Над 36 милиони заразени со ковид-19 во светот

Слободен печат
Вкупниот број на заразени со коронавирус во светот надмина 36 милиони лица, откако во изминатите 24 часа се потврдени 338.779 нови случаи, соопшти Светската здравствена...
Вести Свет

Бразил: Над пет милиони заболени лица со ковид-19

Слободен печат
Бројот на заразени со новиот коронавирус во Бразил се искачи над пет милиони луѓе. Во изминатите 24 часа во земјата потврдени се уште 31.553 случаи,...
Вести Свет

СЗО: Над 1,5 милион инфицирани со ковид-19 во Африка

Слободен печат
Последните два дена во Африка се потврдени 16.000 заболени лица со ковид-19 со кои вкупниот број на позитивни случаи на континентот е над еден и...
Вести Свет

СЗО: Умираа сами и без збогум, милион смртни случаи е многу тажен биланс

Слободен печат
Светската здравствена организација (СЗО) денеска соопшти дека милион смртни случаи од Ковид-19 е многу тажен биланс, откако многумина претрпеа тешка смрт во услови на осаменост,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

На секои 16 секунди во светот умира по еден заразен – досега над милион починати од ковид-19

Слободен печат
 Бројот на починати во светот од новиот коронавирус денеска надмина еден милион лица, пробивајќи ја новата психолошка граница во пандемијата што ја уништи глобалната економија,...
Вести Регион

Ковид-19 во Србија: Едно починато лице и 81 нов случај во последните 24 часа

Слободен печат
Едно починато лице и 81 нов случај на ковид-19 се регистрирани во Србија во изминатото деноноќие. Српското Министерство за здравство соопшти дека во последните 24...
Вести Свет Слајдер

Ковид-19 во светот низ бројки: Заболени над 31 милион лица, 22 милиона оздравени и речиси милион починати

Слободен печат
Бројот на заболени лица со Ковид-19 во светот, според интернет-страницата „Ворлдометер“ (Worldometer), надмина 31 милион. Најпогодени од пандемијата се САД каде има речиси седум милиони...
Вести Свет

Ковид-19 во светот: Досега пријавени преку 29 милиони заболени лица, над 21 милион оздравени и речиси еден милион починати

Слободен печат
Досега во светот, според последните податоци, се заразени вкупно 29.528.057 милиони лица со коронавирус, 934.230 пациенти починаа, а 21.349.379 милиони се оздравени. Во последните 24...
Вести Македонија Слајдер

Девет пациенти починаа од ковид-19, најмладите се на возраст од 23 и 29 години

Слободен печат
Министерството за здравство соопшти дека во изминатото деноноќие во Македонија починале  9 лица, од Крива Паланка (52г), двајца од Гостивар (60г и 62г), од Куманово...
Вести Свет

Ковид-19 во светот денеска: Нови 24.362 случаја во САД

Слободен печат
Вкупно 27.598.422 милиони заразени лица, 898.622 починати и 19.686,700 оздравени пациенти се најноовите податоци за Ковид-19 на светско ниво. – САД регистрираа уште 24.362 случаи...