10 C
Скопје

Tag : перм

Кошарка Спорт

Македонските кошаркари напредуваа за една позиција на ФИБА ранкинг

Слободен печат
Двете победи на квалификацискиот турнир во Перм, нè поставија на 29 место на европската листа на најдобрите репрезентации. Скок од една позиција на официјалната ФИБА...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Неверојатната тројка на Димитријевиќ во изборот на ФИБА!

Слободен печат
Ненад Димитријевиќ без сомнение се очекува и во иднина да биде еден од главните носители на играта во најдобрата македонска репрезентација. Новиот доказ дојде од...
Кошарка Спорт

Не е сериозна повредата, со Дамјан Стојановски против Италија

Слободен печат
По неколку третмани кои ги направи нашиот лекарски тим досега, а ќе ги има и до пред почетокот на следниот натпревар во „балонот“ во Перм,...
Кошарка Спорт

Тодоров: Додека се подготвувавме во соблекувалната, ја дознавме лошата вест!

Слободен печат
Четири порази имаме во квалификациската група за ЕП, но и натаму се одржуваат шансите за учество на континенталните собири. Русија покажа дека моментно е посилна...
Кошарка Спорт

Николов: Нè стигна заморот, клучен момент беше скок-играта!

Слободен печат
Македонија го претрпе и четвртиот пораз во квалификациите за пласман на Европското првенство кое ќе се одржи во 2022 година. Денеска во Перм пресилни беа...
Кошарка Спорт

Руска школа во Перм, згаснуваат ли надежите за пласман на Европското првенство?

Слободен печат
Не беше повторена вчерашната добра игра против Италија, денеска најдобрите македонски кошаркари се покажаа во послабо издание и загубија од домаќинот Русија со 94:77. После...
Кошарка Спорт

Ние мислиме на Естонците, а тие ја победија Италија

Слободен печат
Доста возбудливо е во „балонот“ во Перм каде што се играат квалификациите за пласман на Европското првенство 2022. Денеска во нашата група „Б“ репрезентацијата на...
Кошарка Спорт

Трајковски: Јасно е дека Русите ќе притиснат, но Македонија оди на победа!

Слободен печат
Бојан Трајковски беше еден од четворицата играчи во нашата селекција кои премиерниот меч од квалификациите за Европското првенство 2022 во Перм го завршија со двоцифрен...
Кошарка Спорт

Тодоров со две нови имиња денеска против Русија

Слободен печат
Исто така со почеток од 15.30 часот по македонско време, денеска најдобрата македонска репрезентација во Арената „Молот“ ќе го има новиот квалификациски натпревар за пласман...
Кошарка Спорт

Вајли: Имаме уште три меча, денеска имавме проблеми особено во одбраната!

Слободен печат
На првиот натпревар од квалификацискиот турнир во Перм за пласман на Европското првенство, Италијанците нè победија во последните пет минути (92:84). Еден од носителите на...