• перм

Македонските кошаркари напредуваа за една позиција на ФИБА ранкинг

Двете победи на квалификацискиот турнир во Перм, нè поставија на 29 место на европската листа на најдобрите репрезентации. Скок од една позиција на официјалната ФИБА рејтинг листа бележи Македонија по завршувањето на квалификациите за Евробаскетот во 2022 година. Македонската машка сениорска репрезентација реализираше две победи на последниот квалификациски турнир во Перм. Со триумфите над Италија, …

Македонските кошаркари напредуваа за една позиција на ФИБА ранкинг Read More »