16 C
Скопје

Tag : пациенти

Вести Македонија Слајдер

Во болниците се лекуваат вкупно 626 ковид пациенти

МИА Агенција
Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...
Вести Македонија Слајдер

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 17 пациенти

МИА Агенција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 17 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 257 лица сомнителни и потврдени...
Вести Свет

Во Русија со птичји грип се заразени седум луѓе

Слободен печат
 Птичји грип е откриен кај седум работници на живинарска фарма на југ на Русија, изјави директорката на Агенцијата за заштита на здравјето на потрошувачите „Роспотребнадзор”,...
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 375 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 375 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 35 пациенти, а вкупно се лекуваaт 261 болен

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 35 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 261 лице сомнително и потврдено...
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 342 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 342 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 326 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 326 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Скопје

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 26 пациенти, а вкупно се лекуваaт 265 болни

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 26 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 265 лица сомнителни и потврдени...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Д-р Дејан Докиќ: Пациенти со прележан ковид се гушат само при станување да отидат до тоалет!

Мирослава Бурнс
Пациенти кои прележале ковид-19 пред еден или два месеци, ја полнат Клиниката за пулмологија. Последиците кои ги остава коронавирусот кај некои пациенти бараат понатамошна хоспитализација,...
Вести Македонија Слајдер

Момче од Демир Капија на возраст од 27 години и 32 годишен пациент од Скопје се најмладите меѓу 22-та починати од ковид-19 во изминатото деноноќие

Слободен печат
Дваесет и седум годишно момче од Демир Капија е најмладиот меѓу починатите пациенти во изминатите 24 часа во земјава како последица од ковид-19, објави Министерството...