Tag : откриена

Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриена содржината на пораките кои Меган и Хари му ги испраќале на Томас Маркл – „Не ти се лутиме, побарај не што поскоро, само ние можеме да ти помогнеме“

Слободен печат
Војвотката од Сасекс ги објави пораките кои таа и принцот Хари ги испраќале на нејзиниот татко пред венчавката, што е дел од тужбата која парот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џулија Робертс по 17 години брак го исфрли сопругот на улица, откриена е и причината…

Слободен печат
Актерката Џулија Робертс и нејзиниот сопруг – снимателот Даниел Модер повторно се најдоа во проблеми. Имено, како што пренесува „New Idea“ до крах на овој...
Магазин Семејство

ДА ГО ЗНАЕВМЕ ОВА ПОРАНО… Конечно отриена тајната за среќниот брак, она што е потребно е многу едноставно!

Слободен печат
Откако постојат врската и браковите луѓето се обидуваат да сфатат кој е вистинскиот рецепт за успешен однос. Што треба да правите, што да говорите, а...
Вести Свет

Откриена нова вакцина против туберкулоза

МИА Агенција
Секоја година, 10 милиони луѓе во светот заболуваат од туберкулоза, во моментов водечка причина за смртни случаи од заразни болести, а овој тренд би можел...
Еспресо Шоу биз

ОТКРИЕНА СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА: Прва фотографија од дадилката на Арчи (ФОТО)

Слободен печат
Кралскиот пар е на турнеја во Африка а со нив е и малиот четиримесечен син Арчи. Со нив нормално патува и цела екипа, односно персонал...
Еспресо Шоу биз

Конечно откриена причината за нивниот развод

Слободен печат
Иако веќе со месеци се зборува за тоа, разводот на Бредли Купер и Ирина Шејк изненади многумина, а сега се откриени и вистинските причини. Како...