6.8 C
Скопје

Tag : одложени натпревари

Спорт Фудбал

Коронавирус во редовите на Херта, одложени три натпревари во Бундеслигата

Слободен печат
Информациите велат дека комплетниот тим од Берлин во наредните 14 дена ќе биде во карантин..Во период кога фудбалерите на Херта го подигнаа нивото на играта,...
Спорт Фудбал

Снегот ги одложи денешните пет натпревари во Првата лига

Слободен печат
Како што информира денеска Фудбалската федерација на Македонија поради обилните врнежи од снег на територијата на цела држава нема да се одиграат преостанатите пет натпревари...
Ракомет Спорт

ЕХФ: Вардар 1961 директно во осминафиналето на ЛШ!?

Слободен печат
Многу натпревари во најквалитетното европско клупско натпреварување се одложуваат поради коронавирусот и ЕХФ размислува за промена на форматот на одигрување на завршницата од оваа сезона,...
Ракомет Спорт

Откажани натпреварите на Вардар во СЕХА лигата и во ЛШ

Слободен печат
Натпреварите на ракометарите на Вардар во СЕХА-лигата и во Лигата на шампионите се одложени поради коронавирусот. Вардарци во недела требаше да го играат реванш натпреварот...
Спорт Фудбал

Одложени и јужноамериканските квалификации за СП 2022

Слободен печат
Според перуанскиот весник „Ла Република“, натпреварите во квалификациите во Јужна Америка за пласман на Мундијалот 2022 година се одложени. Првите две кола од јужноамериканските квалификации...
Спорт Фудбал

Швајцарците го прекинаа првенството поради коронавирусот

Слободен печат
Швајцарската Суперлига е прекината најмалку до 23 март поради страв од ширењето на епидемија на коронавирусот. Оваа одлука ја донесоа челниците на швајцарската Суперлига (СФЛ)...