Tag : одбојкарки

Останатo Спорт

Објавена листа на заразени одбојкарки во Струмица, виновникот кривично ќе биде гонет!

Слободен печат
Листа со околу 20 одбојкарки дека се позитивни на коронавирус е објавена и истата брзо се проширила во јавноста по социјалните мрежи. Првиот човек на...
Останатo Спорт

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат
Две поранешни одбојкарки заедно со своите ќерки загинаа во сообраќајна несреќа во сојузната држава Мисури, јавуваат медиумите во САД. Станува збор за Лесли Друри Пратер...