• облаци

Облачно со северен ветeр и температура до 14 степени

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со поголема облачност во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне облачноста ќе се намали. Минималната температура ќе биде во интервал 1 до 7, а максималната од 8 до 14 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со …

Облачно со северен ветeр и температура до 14 степени Read More »