Tag : ново обвинение

Вести Македонија Слајдер

Груевски: Лага е дека јас или ВМРО-ДПМНЕ сме организирале упад во Собранието на 27 април

Слободен печат
Лага е веста дека јас или партијата ВМРО-ДПМНЕ сме организирале упад во Собранието на 27ми април 2017, наведе вечерва на неговиот фејсбук профил поранешниот премиер...