15.8 C
Скопје

Tag : нина

Магазин Магазин слајдер Храна

Три супер специјалитети од Нина, а брзи за готвење

Ј.К.Д
Мерак е кога ќе се види млада девојка, која инаку завршила факултет за Информатика, да има голем мерак за готвење. Таква е 23-годишната Нина Дуковска...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Ова е Каи – Актерката Нина Деан го покажа синчето!

Слободен печат
Македонската актерка Нина Деан на почетокот на месец мај се реализираше во улогата на мајка и на свет го донесе синот Каи. Актерката не е...
Вести Економија

Ангеловска со отчет за сработеното (ВИДЕО)

Слободен печат
Министерката за финансии Нина Ангеловска на оваа функција дојде пред 10 месеци. Вели дека почнале со многу силно темпо, а КОВИД-19 кризата донела уште посилно...
Вести Економија

Законот за буџети подготвен во консултации со Светска банка, ММФ и ЕУ

Слободен печат
Предлог-законот за буџет е во процес на финализирање, согласно консултациите со Светска банка, ММФ и ЕУ, информира министерката за финансии Нина Ангеловска, по денешната четврта...
Вести Економија

Со мерката за поддршка на платите спасени 140 илјади работни места

Aleksandar Petreski
Министерката за финансии Нина Ангеловска оценува дека Владата донела одлична одлука со воведувањето на мерката за поддршка на платите на вработените бидејќи како што посочи...
Вести Економија

Ангеловска: Намерата е секоја банка да може да ја издава картичката – крајната цел на третот сет мерки е борба против сивата економија

Слободен печат
Граѓаните кои ќе можат да аплицираат за третиот сет мерки на Владата во справувањето со кризата која настана од Ковид-19 нема да мора да имаат...
Вести Економија Слајдер

Обезбедени 16 милиони долари за нашата држава, наменети за намалување на корупцијата

Слободен печат
Министерката за финансии Нина Ангеловска и претставникот на Канцеларијата на УСАИД во земјава Ерик Јановски потпишаа договор со кој Владата на САД обезбеди 16 милиони...
Вести Економија

Ангеловска: Ги разјаснивме сите дилеми со угостителите и туристичките работници околу измените на Уредбата за финансиска поддршка

Слободен печат
Угостителите и бизнисмените од туристичкиот сектор остварија средба со министерката за финансии Нина Ангеловска на која како што истакнаа биле разрешени сите дилеми околу објавувањето на Уредбата...
Вести Економија

Прес конференција на министерката Нина Ангеловска (ВО ЖИВО)

Горан Наумовски
Прес-конференција на министерката за финансии Нина Ангеловска....
Вести Економија

Ангеловска на средба со бизнис-заедницата во Свети Николе: 6,7 милијарди денари во буџетот за поддршка на приватниот сектор

Слободен печат
Приватниот сектор е и треба да биде двигател на економскиот раст во земјава. Затоа економските политики се во насока на поддршка на развој на конкурентноста...