• нигерија

Во Нигерија повторно киднапирани 70 ученици

Вооружени напаѓачи синоќа киднапирале повеќе од 70 средношколци во северозападна Нигерија, соопшти полицијата, последниот во долгата низа киднапирања во училишта, пренесува Ен-Би-Си. Масовните киднапирања кои бараат откуп на северот и центарот на земјата сега се на насловните страници скоро секоја недела во таа африканска земја, која е со најголем број жители. Киднаперите утрово упаднаа во …

Во Нигерија повторно киднапирани 70 ученици Read More »