-3 C
Скопје

Tag : ница

Спорт Фудбал

Поранешниот француски селектор ја шокира јавноста: Би го донел Марадона, но тој е починат

Слободен печат
Рејмон Доменек пред крајот на минатата година беше назначен за тренер на францускиот прволигаш Ница, а на почетокот од оваа година со една изјава ја...
Вести Свет

Во Ница им е оддадена национална почит на жртвите од терористичкиот напад во базиликата

Премиерот Жан Кастекс, придружуван од градоначалникот на Ница Кристиан Естрози и неколку други политички фигури, како поранешниот претседател, Никола Саркози, неколку министри и претседателот на Сенатот, им...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Порасна цената на импозантниот имот во кој некогаш живееше Шон Конери

Слободен печат
Ѕирнете во оваа вила од соништата… Поранешниот дом на Шон Конери во Ница е на продажба по цена од 34 милиони евра. Станува збор за...
Вести Свет

ВИДЕО: Уапсен малолетник во врска со атентатот во Ница

Слободен печат
Во Сен-Сан Дени, е уапсен седумнаесетгодишен малолетник осомничен дека бил во контакт со извршителот на атентатот, Брахим Ауисауи, јави дописникот на МИА. Малолетникот е приведен...
Вести Свет

Во Ница приведени уште четири лица поради терористичкиот напад

Слободен печат
Уште четири лица се приведени по минатонеделниот терористички напад во Ница, јавија денеска некои светски агенции. Терористот кој обезглави постара жена извикувајќи „Алаху Акбар”, потоа уби уште...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Грчки православен свештеник застрелан пред црква во Париз

Слободен печат
По нападот во Ница и апсењето на маж вооружен со нож во Лион во четвртокот, православен свештеник беше застрелан и ранет оваа сабота. Починителот на...
Вести Свет

Орбан: Африканците треба да имаат иднина во Африка

Слободен печат
Унгарскиот премиер Виктор Орбан, коментирајќи го вчерашниот терористички напад во Ница, изјави дека Африканците треба да имаат иднина во Африка. Тој додаде дека држава која...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО | Андоновиќ: Нападите во Франција последица од тензиите на Блискиот Исток

Слободен печат
Франција се наоѓа под жесток напад од радикалниот ислам. Оваа драсатична изјава ја даде францускиот претседастел Емануел Макрон откако вчера 21- годишен напаѓач со потекло...
Вести Свет

Француска полиција: Уапсен 47 годишен маж под сомнение за контакт со напаѓачот во Ница

Слободен печат
Маж на возраст од 47 години е уапсен денеска поради сомнеж за поврзаност со напаѓачот кој вчера уби тројца, а повреди неколку луѓе, во Ница,...
Вести Свет

ВИДЕО: НОВИ ДЕТАЛИ – Напаѓачот што Франција ја обви во црно пристигна со воз од Италија со документ на Црвен крст

Илинка Иљоска
Осомничениот за денешното убиство на три лица во црква во Ница е Тунижанец. Тој дошол во Франција со воз од Италија и со себе имал...