8 C
Скопје

Tag : неуспех

Вести Ви Препорачуваме Свет

Џонсон: Неуспех во отворањето на училиштата не е опција

МИА Агенција
Британскиот премиер Борис Џонсон им порача на своите соработници дека „неуспех со отворањето на училишта не е опција”, пренесува „Сандеј телеграф”. Претходно овој месец, Џонсон...
Вести Економија

Банката на Англија: Подгответе се за неуспех на трговскиот договор меѓу ЕУ и Велика Британија

Слободен печат
Ценгтралната банка ги повика британските кредитори да се подготват за евентуален неуспех на трговскиот договор меѓу ЕУ и Обединетото кралство по Брегзит. – Можноста преговорите меѓу...
Вести Свет

Ле Пен: Брегзит претставува „враќање кон слободата“ и неуспех за Брисел

Слободен печат
Претседателката на француската десничарка партија Национален фронт, Марин ле Пен, оцени дека излезот на Велика Британија од ЕУ претставува „враќање кон слободата“ и дека овој...
Вести Македонија

Димитров: Не може да бидеме условувани со неуспехот во други држави, мора индивидуално да се вреднуваме

Слободен печат
Шефот на дипломатијата Никола Димитров, пред собраниската Комисија за европски прашања за одлуката на Советот на ЕУ, рече дека врзувањето на нашата европска кандидатура со...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ЦИА го шпионира речиси ЦЕЛИОТ СВЕТ, но „ЗАМИЖУВА“ за оваа земја, а тоа може да и се „удри од глава“

Слободен печат
Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) го финансираат воениот лидер кој се обидува се да ја собори владата во Либија која е признаена од Обединетите нации. ОАЕ...