24.8 C
Скопје

Tag : Неправилности

Вести Македонија Слајдер

При извршен вонреден инспекциски надзор во Собранието не се констатирани неправилности

Слободен печат
На ден 19.04.2021 година, од страна на инспектори од Државниот инспекторат за труд извршен е вонреден инспекциски надзор во Собранието на Република Северна Македонија. Вонредниот надзор е...
Вести Економија

ДПИ: Не се забележани неправилности и големо отстапување за време на „Black Friday”

Слободен печат
Државниот пазарен инспектор во петокот, за време на акцијата „Black Friday” изврши инспекциски надзори во моловите на територија на цела држава. Неправилности и големо отстапување...
Вести Свет

Лото афера: Извлечени броевите 5, 6, 7, 8, и 9, добитната комбинација ја погодиле дури 20 играчи

Слободен печат
Победничката комбинација од последното коло на играта на среќа во Јужна Африка, каде беа извлечени броевите 5, 6, 7, 8 и 9, предизвика обвинувања дека...
Вести Свет

Меконел: Трамп мора да побара истрага за евентуални неправилности на изборите

Слободен печат
Лидерот на републиканското мнозинство во американскиот Сенат, Мич Меконел изјави дека претседателот Доналд Трамп мора да побара истрага за евентуални „неправилности” на претседателските избори во...
Вести Македонија Слајдер

ЈО: Жител на Василево на бензинска нудел ваучери за гориво за да се гласа за определена политичка партија

Слободен печат
Комисијата за следење на евентуални нерегуларности поврзани со извршување на кривични дела од Глава шеснаесет – Кривични дела против изборите и гласањето од Кривичниот законик...
Вести Свет

Речиси 1.900 неправилности во сместувањето работници во секторот преработка на месо во Германија

Слободен печат
По инспекција на услови за домување на претежно источноевропски работници погодени од епидемијата на коронавирусот во голема германска кланица во минатиот месец откриени се речиси...
Вести Македонија

МОСТ: Забележани две неправилности

МИА Агенција
Две изолирани неправилности се регистрирани во досегашното гласање за вториот круг од Претседателските избори од страна на набудувачите на граѓанската асоцијација МОСТ чии податоци покажуваат...